CHRUDIM—WIEN—LJUBLJANA—TRIESTE
ČESKÁ REPUBLIKA—ÖSTERREICH—SLOVENIA—ITALIA

Projekt POCTA JOSEFU RESSELOVI je věnován rodákovi z Chrudimi, lesníkovi a tvůrci mnoha vynálezů, z nichž nejvýznamnější je VYNÁLEZ LODNÍHO ŠROUBU. Poprvé jej otestoval na řece Krka, ve zdokonalování svého vynálezu pokračoval v Terstu. V roce 1827 získal patent, ale po nehodě mu byly další pokusy zakázány. Zemřel bez jakéhokoli uznání. Teprve v roce 1866 mu vynález lodního šroubu oficiálně přiznala Americká akademie věd ve Washingtonu.

VIZE PROJEKTU

Prostřednictvím jména „prvního skutečného Evropana“ Josefa Ressela propagovat Pardubický kraj jako místo, které dalo světu převratný vynález v podobě lodního šroubu, který ovlivnil a ovlivňuji lodní dopravu po celém světě dodnes.
Projekt slouží nejen jako nástroj propagace kraje v rámci cestovního ruchu, ale má návaznost také na odborné projekty jako je koridor Dunaj – Odra – Labe, splavnění Labe do Pardubic, výstavba Dopravního uzlu Pardubice s propojením všech druhů dopravy včetně vodní a výstavba Přístavu Pardubice. S tím souvisí budování další dopravní (silniční, železniční) infrastruktury či pozitivní prezentace projektů veřejnosti.

 

STAŇTE SE PARTNERY OJEDINĚLÉ AKCE. BUĎTE SOUČÁSTÍ UNIKÁTNÍHO MEZINÁRODNÍHO PROJEKTU. 

Příspěvek je možný formou:

  • DAROVACÍ SMLOUVY
  • REKLAMNÍHO PLNĚNÍ V RÁMCI CELÉ AKCE

PŘIPRAVÍME VÁM INDIVIDUÁLNÍ NABÍDKU PŘESNĚ DLE VAŠICH POŽADAVKŮ.

 

Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., event. na telefonních číslech +420 774 147 306 a +420 777 065 388

 

Novinky

Kontakty

Mgr. Dáša Hykšová

vedoucí projektu
e-mail: dasa.hyksova@europr.cz
tel.: +420 774 147 306

Bc. Kateřina Nohavová

tisková mluvčí, PR a marketing
e-mail: katerina.nohavova@europr.cz
tel.: +420 777 065 388 

partneři projektu